Š.m. rugsėjo 23–24 d. Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo plėtros institutas surengė baigiamąjį tarptautinio mokslinio projekto „RESTinBSR - Unlocking transformative ecotourism potencialas tvariai regioninei plėtrai“, įgyvendinto pagal Interreg Baltijos jūros regiono programos Seed money finansavimo schemą (projekto nr. #S060), susitikimą. Šis paskutinysis projekto susitikimas buvo skirtas aptarti turizmo plėtros perspektyvas Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Rusijoje, susitelkiant į novatoriškos turizmo formos - transformuojančio ekoturizmo potencialo atskleidimo galimybes. Įprasto turisto tikslas yra aplankyti egzotiškus kraštus, gamtos vietoves ir kitus turizmo objektus žiūrovo vaidmenyje - juos stebint. Transformatyvus turistas turi daugiau tikslų, siekdamas labai giliai suprasti kelionės tikslo kultūrą, susijusią su aplinkai draugišku ir atsakingu elgesiu. Taigi bendras „RESTinBSR“ tikslas buvo parengti pagrindinį projektą, kuriuo siekiama remti ir plėtoti transformuojantį ekoturizmą kaip alternatyvą masiniam turizmui.
Susitikimo metu kartu su visa projekto RESTinBSR komanda - Lenkijos mokslininkais prof. dr. Pawel Chmielinski, dr. Tomasz Napierala, dr. Katarzyna Leśniewska-Napierała, dr. Konrad Czapiewski, Latvijos mokslininkėmis prof. Aija Zobena ir dokt. Veronika Felcis, Sankt Peterburgo savivaldybių tarybos atstove Julija Slav, Vokietijos ZEGG bendruomenės centro atstove Annik Trauzettel, o taip pat viešnia iš Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Lidija Bajarūniene, Druskininkų savivaldybės atstovu Antanu Urbonu bei darbščiausiais Druskininkų krašto transformatyvaus turizmo iniciatyvų skatintojais ir puoselėtojais - Agne Jazepčikaite-Gaidiene ir Alvydu Varaniu iš "Sūrūs vėjai", Leipalingio dvaro bendruomene, "Malūno kalvės" liaudies meistru Juozu Kavaliausku, "Augų ūkio" šeimininke Gražina Auguviene, ir kitais nepakartojamais šio krašto žmonėmis apibendrinti besibaigiančio projekto rezultatai, kurti planai ateičiai.
RESTinBSR rengė ir koordinuoja Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas. Projekto partneriai: Latvijos universitetas, Socialinių mokslų fakultetas (Latvija); Europos kaimo plėtros tinklas ERDN (Lenkija) ir Sankt Peterburgo savivaldybių asociacija (Rusija). Prie projekto diskusijų pakviesti prisijungti ir asocijuoti partneriai, kurie gali tapti naujo pagrindinio projekto partneriais: ZEGG – Center for Experimental Cultural and Social Design (Vokietija); The Association of Consultants in Cooperation Network (Švedija); Tourismusverband Mecklenburg-Vorpommern e. V. (Vokietija) ir kiti.
© Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir interneto svetainės adresą.